تیم تحریریه اکووات: در نوشته‌ای که پیش از این با نام «نورپردازی کافه و کافی شاپ : تاثیرگذاری بر مشتری در برخورد اول» منتشر کردیم، برایتان در مورد اهمیت روشنایی و نورپردازی کافی شاپ و کافه صحبت کردیم و توضیح دادیم که نورپردازی مطلوب چگونه می‌تواند بر کسب و کار کافه شما تاثیر مثبت بگذارد. حالا در این مقاله می‌خواهیم ۱۰ ایده و روش جذاب برای روشنایی و نورپردازی کافی شاپ و کافه را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

در «نورپردازی کافه و کافی شاپ : تاثیرگذاری بر مشتری در برخورد اول» گفتیم که روشنایی و نورپردازی صحیح، می‌تواند کلید موفقیت و شناخته شدن کافه و کافی شاپ شما در منطقه باشد. در انتخاب نورپردازی علاوه بر فاکتورهای زیبایی شناختی و تم کلی و شخصیت کافه، بایستی به میزان مصرف انرژی و کیفیت نور تولیدی آن نیز توجه داشت. همچنین گفتیم که نورپردازی تاثیر مستقیمی بر تجربه مشتریان و رهگذران از کافه و کافی شاپ شما می‌گذارد، پس منطقی است که در هنگام طراحی دکوراسیون خرید تجهیزات، حتما حواستان به نورپردازی و ادوات روشنایی نیز باشد. حالا در چند ایده و پیشنهاد مدرن و جذاب برای نورپردازی و کافی شاپ و کافه شما مطرح می‌کنیم که می‌تواند الهام‌بخش تصمیمات آتی شما باشد.

۱- استفاده از چراغ‌های ریلی و قابل تنظیم: چراغ‌های ریلی از جمله ادوات روشنایی هستند که این روزها بیشتر از قبل مورد توجه طراحان روشنایی و دکوراسیون داخلی قرار می‌گیرند. چراغ‌های ریلی ظاهر مدرنی دارند و دست شما را در هنگام طراحی نورپردازی و روشنایی برای اعمال تغییرات در آینده باز می‌گذارند.

 ۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه - چراغ ریلی

۲- استفاده صحیح از نورپردازی تاکیدی: نورپردازی تاکیدی باعث می‌شود تا توجه مخاطبین و مشتریان شما به محدوده‌ای خاص جلب شود. استفاده صحیح از این نوع روشنایی می‌تواند باعث افزایش فروش و بهبود وضعیت کسب و کار شما شود، در عین حال استفاده متعدد و ناصحیح آن نیز موجب حواس‌پرتی مشتری می‌شود که بر دیدگاه او نسبت به کافه یا کافی شاپ شما تاثیر منفی می‌‌گذارد.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه ( استفاده از نورپردازی تاکیدی )

۳- استفاده از نور طبیعی در طول روز: خورشید بهترین و با کیفیت‌ترین منبع نوری است که ما هر روزه به صورت رایگان از آن بهره می‌بریم. کافه خود را طوری طراحی کنید که در طول روز بیشترین استفاده از ممکن از نور خورشید را داشته باشید. فضای کافه شما اگر با نور خورشید روشن شده باشد، در طول روز بسیار سرزنده و پر انرژی به نظر می‌رسد و در مقابل اگر نورگیر آن کوچک باشد، فضای کافه شما در ذهن رهگذران و مشتریاندلگیر و تاریک ثبت می‌شود.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه استفاده از نور طبیعی

۴- استفاده از چراغ‌های رنگی برای تزیین محیط داخلی: استفاده از تیوب‌ها و ریسه‌های رنگی اگر به صورت صحیح و غیر اغراق شده باشد می‌تواند حال و هوای کافه یا کافی شاپ شما را به صورت مثبت تحت تاثیر قرار دهد. ریسه‌های رنگی با قابلیت تغییر رنگ و همچنین کنترل نوردهی (دیمرپذیری) جذابیت بصری فوق العاده می‌توانند داشته باشند.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه استفاده از چراغ‌های رنگی برای تزیین محیط داخلی

۵- توجه به جلوه بیرونی روشنایی و نورپردازی کافی شاپ و کافه: کافه و کافی شاپ‌ها معمولا ویترین ندارند، به همین دلیل فضای داخلی آن‌ها بایستی جلوه‌ای را ایجاد کند تا از طریق آن  رهگذران رغبت حضور در آن را پیدا کنند. این نکته شاید یکی از مهم‌ترین نکات طراحی روشنایی و نورپردازی کافه و کافی شاپ باشد.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه توجه به جلوه بیرونی روشنایی و نورپردازی کافی شاپ و کافه

۶- از نورهای گرم استفاده کنید: نورهای گرم و با دمای رنگ پایین (۳۰۰۰ کلوین) باعث ایجاد حس آرامش و راحتی در مشتریان شما می‌شوند. استفاده از نور گرم در کافه فضا را دلپذیر می‌کند و استرس را از مشتریان شما دور می‌سازد و باعث می‌شود لحظات شیرین‌تری را سپری کنند.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه از نورهای گرم استفاده کنید

۷- استفاده از چراغ‌های آویز: بسیاری از افراد برای مطالعه یا انجام کارهای روزمره‌شان به کافه‌ها سر می‌زنند. استفاده از چراغ‌های آویز می‌تواند نور مورد نیاز این امور را با هزینه و صرف انرژی کمتری تامین کند، بدون این که فضاهای دیگر کافه شما تحت تاثیر این روشنایی قرار بگیرد.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه استفاده از چراغ‌های آویز:

۸- نورپردازی عمومی را فراموش نکنید: نورپردازی عمومی باعث می‌شود تا فضای کافه و کافی شما بدون در نظر گرفتن روشنایی‌های دیگر، در تمامی فضاها نوری یک دست داشته باشد. مهم‌ترین مزیت استفاده از این نوع روشنایی عدم وجود نقاط تاریک و سایه‌های شدید در محیط کافی شاپ شما است. استفاده از پنل‌های ال ای دی و یا چراغ‌های توکار پیشنهادات خوبی برای رفع کردن این نیاز می‌توانند باشند.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه نورپردازی عمومی را فراموش نکنید

۹- از چراغ‌های تزیینی استفاده کنید: حتما در محیط کافه خودتان از چراغ‌هایی که بر جلوه‌های بصری و زیبایی محیط اضافه می‌کنند، استفاده کنید. دلیل این کار هم البته ساده و کوتاه است؛ زیبایی.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه از چراغ‌های تزیینی استفاده کنید

۱۰- استفاده از آینه و چراغ‌های کوچک را فراموش نکنید: استفاده از آینه‌ها و چراغ‌های کوچک می‌تواند باعث بهبود کیفیت روشنایی کافه شما شود. البته حتما در نظر داشته باشید که آینه‌ها نباید طوری استفاده شوند که موجب ایجاد نارضایتی و احساس نامطلوب در مشتریان شوند.

۱۰ ایده جذاب برای نورپردازی کافی شاپ و کافه استفاده از آینه و چراغ‌های کوچک را فراموش نکنید

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در رابطه با طراحی پروژه‌های روشنایی و نورپردازی می‌توانید با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print