تیم تحریریه اکووات: کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به یکی از سیاست‌های مالی اصلی خانواده‌ها در دنیای امروزی تبدیل شده است. در این مقاله هزینه انجام شده و مدت زمان بازگشت هزینه تغییر سیستم روشنایی سنتی به مدرن و میزان صرفه جویی ال ای دی را برای یک خانه فرضی بررسی کرده‌ایم.

احتمالا تا به حال از مصرف پایین انرژی سیستم‌های روشنایی ال ای دی زیاد شنیده‌اید. باید ذکر کنیم که این استفاده از این تکنولوژی می‌تواند هزینه‌های روشنایی را تا ۹۰٪ کاهش دهد؛ همچنین به دلیل عمر بالا (۲۰ برابر لامپ‌های معمولی)، هزینه‌های جانبی خرید تجهیزات و نگه‌داری را نیز به شکل قابل توجهی کاهش ‌می‌دهند.

اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که با تعویض سیستم‌های روشنایی خود چه قدر می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید؟ ما این مقدار کاهش هزینه را برای شما حساب کرده‌ایم. در این روش یک واحد مسکونی را در نظر گرفته ایم که سیستم روشنایی آن به شرح زیر است. ما برای هر کدام از اجزای روشنایی فعلی، یک نمونه جایگزین از محصولات اکووات ساخت داخل را پیشنهاد می‌کنیم.

روشنایی خانگی ال ای دی

 

باید توجه داشت که استفاده از سیستم‌های روشنایی ال‌ای‌دی علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مزایای مطلوب دیگری نیز دارند، مزایایی که رسیدن به آن‌ها برای ما هدف محسوب می‌شوند.  در ادامه به صورت خلاصه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کاهش هزینه‌های نگه‌داری و مصرف انرژی.

افزایش کیفیت روشنایی.

روشنایی آنی: اندکی طول می‌کشد تا لامپ‌های کم مصرف و فلورسنت به نور حداکثری و مطلوب خود برسند، در حالی که لامپ‌های ال ای دی به محض روشن شدن با حداکثر میزان نور دهی شروع به کار می‌کنند.

روشنایی یک‌دست و وسیع‌تر: لامپ‌های ال ای دی زاویه تابش بزرگتری دارند و نور را بهتر توزیع می‌کنند که این باعث می‌شود توزیع نور از نظر زیبایی شناختی بهتر باشد.

سازگاری با محیط زیست: هزینه بازیافت و دفع زباله‌های الکتریکی خطرناک مانند لامپ‌های کم مصرف و فلورسنت بسیار بالاست، علاوه بر این، لامپ‌های ال ای دی به دلیل طول عمر بیشتر، مصرف کمتر و قابلیت بازیافت، سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند.

جدول کاهش هزینه ال ای دی اکووات

جداول فوق ریز هزینه‌ها و صرفه‌جویی پیش‌بینی شده برای یک برنامه تغییر روشنایی است. همان‌طور که می‌بینید حدودا با هر ۶۰۰‌هزارتومان هزینه ثابت اولیه، سالانه ۲۰۰ هزارتومان کاهش هزینه خواهیم داشت. این میزان از هزینه با توجه به عمر طولانی لامپ‌های ال ای دی (۲۵هزار ساعت در برابر ۱۰ هزار ساعت عمر لامپ‌های کم مصرف) نوعی سرمایه‌گذاری بلند مدت و سودده تلقی می‌شود.

اگر تمایل دارید که سیستم روشنایی قدیمی خود را با تکنولوژی ال‌ای‌دی جایگزین کنید، می‌توانید هر زمانی که خواستید با شماره ۰۲۱-۶۶۷۵۲۰۰۵ تماس بگیرید. ما پیشنهادهای ویژه‌ای برای شما خواهیم داشت.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print