تیم تحریریه اکووات: هر چند نصب لامپ‌های ال ای دی کار چندان سختی نیست ولی ما قصد داریم که دانش فنی شما در رابطه با روشنایی ال ای دی را بالاتر ببریم و مطمئن شویم که با اطلاعات کامل تصمیم‌گیری می‌کنید. در این مقاله قرار راست که در رابطه با درایور ال ای دی برای‌تان توضیحاتی ارائه کنیم.

طی چند سال گذشته استفاده از لامپ‌های ال ای دی رشد زیادی داشته و بخش زیادی از این رشد منوط به مصرف انرژی پایین این لامپ‌ها بوده است. مصرف ۱۰٪ انرژی و عمر ۲۵ برابری لامپ‌های ال ای دی در مقابل لامپ‌های رشته‌ای جای صحبتی برای تردید در تعویض روشنایی و استفاده از ال ای دی نمی‌گذارد. پیش از این بارها در مورد مزیت‌های ال ای دی نسبت به دیگر روشنایی‌ها صحبت کرده‌ایم و در این مقاله قصد داریم که ساز و کار درایور ال ای دی را برای‌تان شرح دهیم.

درایور ال ای دی برای توان‌های مختلف تولید می‌شود که باید در هنگام خرید به توان چراغ و حداکثر توان درایور توجه داشت.

درایور ال ای دی برای توان‌های مختلف تولید می‌شود که باید در هنگام خرید به توان چراغ و حداکثر توان درایور توجه داشت.

درایورها وظیفه تنظیم جریان برق (رگلاتوری) را برای مصرف چراغ‌های ال ای دی بر عهده دارند. درایور ال ای دی موظف است از  روشنایی ال ای دی در برابر هر گونه تغییر ولتاژ و شدت جریان قابل توجه مراقبت کند. درایور چراغ را از هر گونه افزایش دما و بروز گرمای بیش از حد حفظ می‌کند و کارایی بهینه چراغ را در طول مدت زمان فعالیت آن تضمین می‌کند.

اگر توضیحات فوق کافی نبوده است و هنوز نقش درایور ال ای دی را به خوبی درک نکرده‌اید باید بگوییم که نقشی که درایورها برای لامپ‌های ال ای دی بازی می‌کنند همان نقشی است که ترانس‌ها برای لامپ‌های مهتابی برعهده دارند.

همه لامپ‌های ال ای دی برای روشن شدن به درایور نیاز دارند، حالا ممکن است این درایور درون خود لامپ‌ها کار گذاشته شده باشد (مانند لامپ ال ای دی ۷٫۵ واتی اکووات) یا که مثل لامپ AR111 اکووات درایور بیرون محصول کار گذاشته شده باشد. برای بعضی از محصولات متفرقه مانند ریسه‌های ال ای دی نیز باید درایور مناسب جداگانه برای آنها خریداری شود.

ریسه های ال ای دی از جمله آن روشنایی‌های ال ای دی هستند که برای استفاده از آن‌ها باید درایور ال ای دی جداگانه تهیه کرد.

ریسه های ال ای دی از جمله آن روشنایی‌های ال ای دی هستند که برای استفاده از آن‌ها باید درایور ال ای دی جداگانه تهیه کرد.

مفهوم دیگری که در زمان تهیه درایور ال ای دی باید در نظر داشته باشیم توان حداکثر است. توان حداکثر به بیشترین میزان انرژی و توانی گفته می‌شود که درایور می‌تواند برای روشنایی تامین کند. توان حداکثر درایوری که تهیه می‌کنیم نباید کمتر یا مساوی توان مصرفی چراغ باشد. توان مصرفی چراغ که همواره بر روی جعبه محصول مشخص شده است و توان حداکثر درایور باید بیشتر از توان مصرفی چراغ باشد.

برای اطلاع از شرایط خرید و اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره تلفن  ۶۶۷۵۲۰۰۳-۰۲۱ و یا کانال‌های ارتباطی دیگر اکووات تماس حاصل فرمایید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print