تیم تحریریه اکووات: در سه مقاله گذشته در رابطه با نکات مرتبط با روشنایی و نورپردازی فروشگاه برای‌تان مطالبی را مطرح کردیم. در این مقاله گام چهارم و پایانی از سری مقالات راهنمای روشنایی فروشگاه در ۴ گام را می‌خوانید.

گام چهارم: طرح خود برای نورپردازی فروشگاه را مرور کنید.

بعد از اینکه طرح اولیه روشنایی فروشگاه خود را بر روی کاغذ تهیه کردید، لازم است مطمئن شوید که نورپردازی فروشگاه شما در صورت اجرایی شدن آن نور لازم را تامین می‌کند یا خیر.

پیش از این و در یک مقاله مفصل میزان نور لازم برای مکان‌های مختلف را بررسی کرده بودیم ولی به طور میانگین بخواهیم بگوییم که به ازای هر متر مکعب از فضای فروشگاه، ۷۰ لومن روشنایی عمومی لازم است. برای محاسبه میزان نور مورد نیاز اول باید حجم فضای فروشگاه خود را حساب کنید.

نورپردازی-فروشگاه-محاسبه-میزان-روشنایی-لازم-برای-فروشگاه.jpg

میزان روشنایی مورد نیاز برای نورپردازی فروشگاه بین ۶۵ تا ۹۰ لومن به ازای هر متر مکعب از فضای فروشگاه است.

با محاسبه حجم فروشگاه، و به دنبال آن میزان روشنایی تقریبی مورد نیاز بر حسب لومن، می‌توانید بفهمید که شیوه نورپردازی‌ای که برای فروشگاه خود طراحی کرده‌اید، آیا به اندازه هست یا خیر؟ اگر عدد حاصل از مجموع لومن‌های تمامی چراغ‌هایی که انتخاب کرده‌اید نزدیک به عدد حاصل از این محاسبه سریع باشد، طراحی روشنایی شما درست است وگرنه که نیاز به اضافه یا کم کردن چراغ دارید.

راه حل سریع دیگری که می‌توانید به وسیله آن نور فروشگاه آن را تنظیم کنید، رعایت فاصله میان لامپ‌ها است. لزلی استرن می‌گوید که نباید فاصله هر دو چراغ در فروشگاه بیش از ۱٫۸ متر باشد. این قاعده بیشتر در مورد چراغ‌های ریلی و چراغ‌های توکار صدق می‌کند و پنل‌های ال ای دی و چراغ‌های روشنایی عمومی می‌توانند با توجه به میزان نور تاکیدی یا موضعی موجود در آن محدوده از فروشگاه، فاصله‌ی بیشتری از این مقدار داشته باشند.

از متخصصین کمک بگیرید.

اگر به دنبال بهترین کارایی و بهره‌وری از روشنایی جدید فروشگاه خود هستید، حتما از متخصصین این حوزه در انتخاب و تعیین مکان روشنایی جدید خود استفاده کنید. متخصصین دوره دیده و با تجربه اکووات آماده‌اند تا با توجه به فضای داخلی فروشگاه شما، مشاوره و اطلاعات لازم را برای تغییر روشنایی قدیمی فروشگاه‌تان به روشنایی مدرن و به صرفه ال ای دی را در اختیارتان بگذارند. ونسا واسکز متخصص روشنایی تجاری می‌گوید بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک خودشان اقدام به تعویض روشنایی فروشگاه‌شان می‌کنند یا که وقتی به مغازه جدیدی نقل مکان می‌کنند، از همان روشنایی موجود استفاده می‌کنند. در حالی که اکثر آن‌ها می‌خواهند از ال ای دی به عنوان منبع روشنایی کم مصرف و مدرن استفاده کنند، اما با جانمایی غلط، کیفیت نورپردازی فروشگاه خود را کاهش می‌دهند.

نورپردازی فروشگاه - روشنایی لازم برای فروشگاه

اگر قصد تغییر روشنایی فروشگاه و یا محل کار خود را دارید و می‌خواهید شما هم با موج استفاده کنندگان از روشنایی پاک و با صرفه ال ای دی همراه شوید، همین امروز با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print