تیم تحریریه اکووات: در مقاله قبلی در مورد مزایای استفاده از چراغ LED جایگزین و منافعی که این تغییر برای افراد به همراه دارد صحبت کردیم. اما این مقاله به سراغ پاسخ دادن به سوال دیگری رفته‌ایم: روشنایی‌های جایگزین یا چراغ LED جدید و مدرن؟ کدام گزینه برای ما مناسب‌تر خواهد بود؟ با اکووات همراه باشید.

روشنایی LED جایگزین یا چراغ LED جدید و مدرن؟

در مقاله پیش گفتیم که تغییر روشنایی سنتی به ال ای دی مزایای بی نظیری برای شما به همراه خواهد داشت؛ مثل کاهش هزینه‌ها، کاهش مصرف انرژی، امکان استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند و آماده‌سازی ساختمان برای همگام شدن با تکنولوژی اینترنت اشیاء و خانه هوشمند. همه این مزایا را با تفاوت‌های اندک می‌توانید هم با استفاده از کیت‌ها و چراغ‌های جایگزین داشته باشید، هم با استفاده از انواع روشنایی و چراغ LED جدید.

 برای استفاده از چراغ‌های LED جایگزین نیازی به تجهیزات و اتصالات جدید نیست. شما به راحتی می‌توانید با ایجاد تغییرات بسیار اندک ( بعضی وقت‌ها بدون نیاز به تغییر ) در اتصالات موجود، چراغ‌های ال ای دی جدید خود را جایگزین روشنایی‌های قدیمی و سنتی خود کنید. چراغ‌های جایگزین هالوژن، جایگزین FPL ( یا همان مهتابی LED ) و لامپ‌های حبابی از جمله معروف‌ترین چراغ‌های ال‌ای‌دی جایگزین هستند که در بازار به وفور پیدا می‌شوند.

استفاده از چراغ LED جدید مزایای دیگری نسبت به چراغ‌های ال‌ای‌دی جایگزین دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. این چراغ‌ها زیبایی محیط کار یا فروشگاه شما را بهبود می‌بخشند و به دلیل طراحی مدرن و علمی توزیع نور بهتری نسبت به چراغ‌های جایگزین دارند. در کنار این عملکرد بهتر و زیبایی بیشتر، بسیاری از چراغ‌های LED جدید هماهنگی بیشتری با سیستم‌های کنترل یک‌پارچه و ساختمان‌های هوشمند دارند.

روشنایی LED جایگزین یا چراغ LED جدید و مدرن؟ - چراغ های ال ای دی جدید ظاهر زیبا و تازه ای به فضای محل کار یا فروشگاه شما می بخشند

چراغ LED جدید یا جایگزین؟

و اما سوال اصلی این مقاله؛ چراغ LED جدید یا جایگزین؟ هر کدام از این روشنایی‌ها مزایای خودشان را دارند. هر دو در دراز مدت باعث کاهش هزینه‌های روشنایی ساختمان می‌شوند و به دلیل خرابی کمتر، سهم هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری در هزینه‌های جاری ساختمان کمتر می‌شود. چراغ‌های LED جدید ظاهر زیباتری دارند و به دلیل طراحی ویژه‌ای که دارند، روشنایی با کیفیت‌تری را هم ارائه می‌دهند. چراغ LED جدید سازگاری بهتری با سیستم‌های کنترل یک‌پارچه و خانه هوشمند دارند و به همین دلیل انعطاف‌پذیری آن‌ها در کنترل نیز بیشتر است. در عوض نصب و راه‌اندازی ‌آن‌ها هزینه بیشتری برای شما در پی خواهد داشت. چراغ‌های LED جایگزین در برابر چراغ‌های LED جدید از کیفیت و توزیع نور سطح پایین‌تری دارند اما هزینه‌های نصب و راه‌اندازی آن‌ها به طور قابل توجهی کمتر است. اگر مطمئنید که چراغ LED جایگزین پاسخگوی نیازهای شماست، هزینه‌ی کمتر و راحتی نصب و استفاده از این چراغ‌ها، آن‌ها را به گزینه‌ای مطمئن و دلخواه تبدیل می‌کنند. و به عنوان نکته آخر این که هرگز مشورت با متخصصین و کارشناسان روشنایی را دست کم نگیرید.

این مقاله در رابطه با ویژگی‌های چراغ LED جایگزین و چراغ‌های LED جدید و مقایسه این دو گروه از روشنایی‌های LED با یکدیگر بود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره پیرامون مسائل روشنایی با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا از طریق دیگر پل‌های ارتباطی، با ما تماس بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print