تیم تحریریه اکووات: در قسمت اول این مقاله در رابطه به بررسی ویژگی‌های اصلی چراغ ال ای دی خیابانی پرداختیم. در آن میان مصرف انرژی کم و طول عمر بالا در میان دیگر ویژگی‌های چراغ ال ای دی خیابانی سرآمد بودند، حالا به بررسی دمای رنگ چراغ ال ای دی خیابانی و چگونگی انتخاب یک چراغ ال ای دی خیابانی مناسب می‌پردازیم.

دمای رنگ چراغ ال ای دی خیابانی در چه رنجی هستند؟

چراغ‌های بخار فشرده سدیم نور زرد (حدود ۲۰۰۰ درجه کلوین) تولید می‌کنند در حالی که روشنایی خیابانی ال ای دی گستره‌ی وسیع‌تری از دمای رنگ‌های مختلف از ۳۰۰۰ تا ۵۷۰۰ درجه کلوین را به مشتریان پیشنهاد می‌دهند. نورهای سفیدتر (دمای رنگ بالاتر) برای استفاده در خیابان‌ها ایمنی بیشتری دارند و برای چشم‌ها راحت‌تر هستند.

انجمن پزشکان ایالات متحده توصیه کرده است که از نورهایی با دمای رنگ بیشتر از ۵۷۰۰ درجه کلوین برای روشنایی خیابان‌ها استفاده نشود چرا که این تجزیه طیف نوری در این دما نشان می‌دهد که این نور بیشتر از نور آبی تشکیل شده است که موجب خیرگی و تنگی بیش از حد مردمک چشم می‌شود که می‌تواند آسیب‌هایی را به همراه داشته باشد. استفاده از نور طبیعی (بیشترین شباهت به نور خورشید با دمای رنگ ۴۰۰۰ کلوین) نیز باعث ایجاد اختلال در ترشح ملاتونین در بدن برخی افراد می‌شود. ملاتونین هورمونی است که وظیفه تنظیم خواب در بدن ما را بر عهده دارد. به همین دلایل تولیدکنندگان و متخصصان روشنایی ال ای دی معتقدند که دمای نور چراغ ال ای دی خیابانی نبایست فراتر از ۵۰۰۰ کلوین برود.

تفاوت چراغ ال ای دی خیابانی با چراغ های خیابانی قدیمی ( حبابی - گاز سدیم )

بررسی گزینه‌ها در زمان خرید چراغ ال ای دی خیابانی.

وقتی بحث خرید روشنایی خیابانی ال ای دی به میان می‌آید، می‌بایست به نیازهای اصلی مجموعه و کاربرد فضایی  که قصد روشنایی آنجا را به وسیله روشنایی ال ای دی دارید را در نظر بگیرید. قبل از هر چیزی می‌بایست با یک متخصص روشنایی مشورت کنید و پلان روشنایی خود را تهیه کنید.

معیارهای اصلی انتخاب چراغ خیابانی با توجه به کاربردی که در نظر دارید عبارت است از: میزان روشنایی تولیدی (بر حسب لومن)، کیفیت چیپ ال ای دی استفاده شده، طول عمر چراغ، دیمر پذیری، قابلیت استفاده در سیستم‌های روشنایی هوشمند حساس به نور محیط (غروب تا طلوع)، استفاده از فتوسل، دمای نور چراغ، تعمیرپذیری و ماژولار بودن، و استفاده از بدنه مقاوم و محافظ.

اکووات چراغ ال‌ای‌دی خیابانی خود را در بازه‌های ۱۱۰ تا ۳۳۰ وات، به صورت ماژولار و با استفاده از بهترین مواد اولیه تهیه می‌کند. تمامی تولیدات اکووات دارای ضمانت نامه سه ساله می‌باشند. با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print