تیم تحریریه اکووات: با اطمینان می‌توان گفت که تمامی ساختمان‌های تجاری و مسکونی‌ای که در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند برای روشنایی از تکنولوژی LED بهره برده‌اند، اما تکلیف ساختمان‌های قدیمی‌تر چه می‌شود؟ چراغ LED جایگزین پاسخ تولیدکنندگان روشنایی به نیاز صاحبان ساختمان‌های قدیمی به روشنایی مدرن و بهینه ال ای دی بوده است. در این مقاله در رابطه با مزایای استفاده از چراغ LED جایگزین صحبت می‌کنیم.

لازم نیست یک ساختمان حتما نوساز و جدید باشد تا از نظر مصرف انرژی بهینه باشد یا که تکنولوژی‌های مدرن و جدید در آن به کار بسته شود. ساختمان‌های قدیمی هم می‌توانند با تغییرات بسیار جزئی با پیشرفته‌ترین سیستم‌های روشنایی و سیستم‌های کنترل‌کننده تکمیل شوند. در واقع خانواده چراغ LED جایگزین که برای ساختمان‌های دولتی، موزه‌ها و مراکز فرهنگی طراحی شده بود، خیلی خوب جای خودش را در بازار روشنایی‌های تجاری پیدا کرد و تبدیل به انتخاب اول صاحبان فروشگاه‌ها و مراکز تجاری قدیمی به منظور اصلاح سیستم روشنایی محل کارشان شدند.

مزایای استفاده از روشنایی و چراغ LED جایگزین - وبلاگ تخصصی روشنایی اکووات

چراغ LED جایگزین شامل محدوده گسترده‌ای از راه‌حل‌های مختلف می‌شود؛ از چراغ‌های جایگزین ساده تا پیشنهاداتی که بالکل باعث تغییر سیستم روشنایی ساختمان می‌شوند. موردی که شما انتخاب می‌کنید در میزان انرژی صرفه‌جویی شده شما تاثیر مستقیم دارد؛ همچنین باید نیم نگاهی به روشنایی آینده و هوشمندسازی ساختمان نیز داشته باشید.

انتخاب چراغ LED جایگزین مناسب، بسته به نیاز شما

وقتی صحبت به جایگزینی روشنایی و انتخاب یک راه حل جدید می‌رسد، شما با سه گزینه اصلی مواجه می‌شوید که هر کدام در حد و اندازه‌های خودش کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد:

  • کاری نکنید / چیزی بدست نیاورید

این راه حل ساده‌ترین و در عین حال بی مزیت‌ترین راه حل ممکن است. همان روشنایی‌های قبلی را استفاده کنید و بی‌خیال مصرف انرژی بهینه و صحبت‌های دیگر شوید.

  • جایگزینی محدود / منافع محدود

لامپ‌ها و چراغ‌های فروشگاه‌تان را با نسخه LED آن‌ها تعویض کنید. حتی می‌توانید از سنسورهای موجود در بازار نیز برای افزایش بهره‌وری نیز استفاده کنید. این شیوه در مصرف انرژی شما تغییر محسوسی ایجاد می‌کند اما دست شما در کنترل روشنایی و بهره‌مندی از دیگر مزایای آن چندان باز نیست.

  • جایگزینی کامل / منافع قابل توجه

همه چراغ‌ها و لامپ‌های ساختمان را با چراغ‌ها و روشنایی‌های مدرن LED تعویض کنید و یک شبکه یک‌پارچه کنترل روشنایی در ساختمان پیاده کنید. این شیوه کنترل شما را بر روشنایی تا بیشترین حد ممکن افزایش می‌دهد و علاوه بر کاهش مصرف برق، مزایای قابل توجه دیگری نیز نصیب شما می‌کند.

اهمیت استفاده از سیستم‌های کنترل در زمان به کار گرفتن چراغ LED جایگزین

استفاده از چراغ LED جایگزین به خودی خود با کاهش مصرف انرژی همراه است اما اگر این جایگزینی با سیستم‌های هوشمند کنترل روشنایی همراه شود، منافع و مزایای آن بیشتر از قبل جلب توجه می‌کنند. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرفه‌جویی بیشتر در انرژی و هزینه‌ها: استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند باعث می‌شود تا بیش از آن‌چه فکرش را می‌کنید در مصرف انرژی شما صرفه‌جویی شود. استفاده از سنسورهای حساس به نور و حساس به حضور افراد باعث می‌شود تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود. همچنین مشترکین کم‌مصرف از مزایای مختلفی بهره‌مند می‌شوند.
  • مزایای متعدد برای کسب و کار شما: استفاده از این سیستم‌ها مزیت‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد. امکان کنترل میزان روشنایی به صورت منطقه‌ای، امکان همگام سازی روشنایی با موسیقی، و افزایش کیفیت نور محیط و در نتیجه بهبود تجربه حضور مشتریان، از جمله این مزایا هستند.
  • راحتی در استفاده، نگه‌داری، تعمیر و مدیریت روشنایی: استفاده سیستم‌های کنترل یک پارچه راحتی شما را در هنگام استفاده تضمین می‌کند. بسیاری از چراغ‌های جایگزین ال‌ای‌دی موجود در بازار قابلیت استفاده در شبکه‌های روشنایی یک‌پارچه را دارند. در نسخه‌های جدیدتر این سیستم‌های کنترل هوشمند، امکان عیب‌یابی و تشخیص ناکارآمدی بسیار راحت و واضح است.
  • کسب آمادگی برای پذیرش اینترنت اشیاء: روشنایی هوشمند نقشی محوری در گسترش مفهوم و قدرت تکنولوژی اینترنت اشیاء و خانه هوشمند دارد. یک سیستم روشنایی هوشمند می‌تواند در نقش شبکه عصبی و گیرنده‌های اصلی یک خانه هوشمند ظاهر شود و تجربه تکنولوژی‌های آینده را برای شما ممکن سازند.

روشنایی یک اصل غیر قابل چشم‌پوشی در هر ساختمانی است. حرکت کردن با مسیری که تکنولوژی در پیش گرفته است باعث می‌شود تا تجربه شما از روشنایی نیز تغییر کند. استفاده از سنسورها دید شما را نسبت به روشنایی تغییر می‌دهند.

این مقاله در رابطه با استفاده از چراغ LED جایگزین و مزیت‌های آن بود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره پیرامون مسائل روشنایی با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا از طریق دیگر پل‌های ارتباطی، با ما تماس بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print