تیم تحریریه اکووات: گالری‌ها و کافه‌ها اغلب مکان‌هایی هستند که ما چراغ‌های ریلی را می‌بینیم ولی آیا می‌توانیم از چراغ ریلی در طراحی و نورپردازی محیط داخلی خانه هم استفاده کنیم؟ در این مقاله بایدها و نبایدهای استفاده از چراغ ریلی در محیط خانه را بررسی کرده‌ایم.

چراغ ریلی به واسطه ماهیت مدرنی که دارد ظاهری مدرن و جدید به محیط خانه می‌بخشد.

از چراغ‌های ریلی می‌توان برای نورپردازی در محیط خانه استفاده کرد.

نسل‌های جدید چراغ‌های ریلی که چند سالی است وارد بازار شده است با نسل‌های پیشین و قدیمی‌تر خود تفاوت‌های زیادی در ریل، اندازه، طراحی، رنگ، اتصالات چراغ و نوع چراغ دارند. ریل‌های جدید به آسانی نصب می‌شوند و نیازی به سیم‌کشی ویژه و خاصی نیاز ندارند و در هر زمانی می‌توان آن‌ها را نصب کرد و به شبکه برق متصل کرد. چراغ‌های ریلی برای وقت‌هایی که می‌خواهید یک مجسمه یا نقاشی را در محیط خانه برجسته کنید، یا بر روی کار خاصی متمرکزید که نیاز به نور بیشتری دارند، بهترین انتخاب به شمار می‌رود. در ادامه به بیان چند نکته در رابطه با استفاده از چراغ ریلی در نورپردازی محیط داخلی خانه می‌پردازیم:

چرا چراغ ریلی؟

 • چراغ ریلی نوعی روشنایی امروزی است که انتخاب مناسبی برای خانه‌های بازسازی شده است که می‌خواهند حال و هوای مدرن بگیرند.
 • ریل چراغ ریلی همه فن حریف است و می‌تواند در هر شکلی، با هر اندازه‌ای، در هر مکانی مورد استفاده قرار بگیرد.
 • چراغ چراغ ریلی را می‌توانید بر روی یک اثر هنری، پیش‌خوان آشپزخانه، و کلا هر جایی که دوست دارید متمرکز کنید و هر وقت که دوست داشتید نقطه تابش آن را تغییر دهید.
 • قاب‌ها و ریل‌های رنگی چراغ‌های ریلی این امکان را به شما می‌دهد که سفید انتخاب کنید و چراغ و ریل خودتان را با کمک رنگ سفید سقف استتار کنید یا که با ایجاد پارادوکس سفید مشکی منظور خاصی را برسانید.

چه موقع از چراغ ریلی استفاده کنیم؟

چراغ ریلی را اغلب موقعی استفاده می‌کنیم که یک جای خالی برای نصب روشنایی روی سقف داریم و قصد ما نورپردازی نقاط مختلف اتاق است. مثلا در یک آشپزخانه یا دفتر کار خانگی که لازم است نور به نقاط مختلفی تابانده شود، چراغ ریلی بهترین انتخاب است.

کجا از چراغ ریلی استفاده کنیم؟

 • اگر در راهروی خانه‌تان تابلوهای متعدد نصب کرده‌اید، این راهرو مکان مناسبی برای نصب چراغ ریلی است.
 • می‌توانید چراغ‌های متخلفی را بر روی یک ریل نصب کنید و هر کدام از آن‌ها را بر نقطه‌ای از آشپزخانه متمرکز کنید.
 • برای نورپردازی فضای داخلی خانه نیز می‌توانید از چراغ ریلی استفاده کنید و تمرکز چراغ‌ها را بر نقاط دلخواه خود بگذارید.
 • در نظر داشته باشید که اگر سقف خانه‌تان از حد معمول بلندتر است، می‌توانید چراغ ریلی را به وسیله کابل‌های نگه‌دارنده از سقف از آویزان کنید.
 • از نصب چراغ در مکان‌هایی که برای باز و بسته شدن درب ورودی و پنجره مزاحمت ایجاد می‌کنند خودداری کنید.
 • اندازه ریل و چراغی که انتخاب می‌کنیم باید به چه صورت باشد؟

از چراغ‌های ریلی می‌توان برای نورپردازی در محیط خانه استفاده کرد.

از چراغ‌های ریلی می‌توان برای نورپردازی در محیط خانه استفاده کرد.

چراغ‌های اکووات در اندازه‌ها، توان‌ها و زاویه تابش‌های مختلف عرضه می‌شوند که می‌توانید بسته به نوع نیاز خود هر کدام را انتخاب کنید. ریل‌های اکووات نیز در سایزهای مختلف تولید و عرضه می‌شوند که بسته به محیط باید نوع مناسب را انتخاب کنید.

چه موقع نباید از چراغ ریلی استفاده کنیم؟

 • چراغ‌های ریلی نوعی روشنایی تاکیدی و نقطه‌ای هستند و نباید به عنوان روشنایی اصلی از آن استفاده کرد.
 • اتاق‌هایی که سقف‌های کوتاه دارند محیط‌های مناسبی برای استفاده از چراغ‌های ریلی نیستند.
 • در محیط‌هایی که ظاهر خیلی سنتی و رسمی دارند می‌توانید روشنایی‌های دیگری جز چراغ‌های ریلی را نیز در نظر بگیرید، چرا که با توجه با ماهیت مدرنی که چراغ‌های ریلی دارند، می‌توانند توازن مضمون محیط را به هم بریزند.

هشدار

حتما قبل از انتخاب و نصب ریل و چراغ با یک متخصص مشورت کنید و نظر او را جویا شوید. متخصصین اکووات می‌توانند با توجه به شرایط محیط شما نوع چراغ، ریل و اتصالات مناسب را به شما پیشنهاد دهند، آن‌ها با توجه به تجربیاتی که دارند می‌توانند تشخیص دهند که عملیات نصب را خودتان می‌توانید انجام دهید یا باید توسط فرد متخصص و کاربلد انجام شود.

 

اگر قصد خرید و نصب چراغ ریلی دارید می‌توانید همین امروز با شماره‌های ۶۶۷۵۲۰۰۳-۰۲۱ تماس بگیرید. کارشناسان اکووات آماده ارائه مشورت و راهنمایی به شما هستند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print