آموزش دیالوکس اکووات: قسمت چهاردهم – طراحی روشنایی و نورپردازی فروشگاه فرش در محیط دیالوکس

به اشتراک بگذارید:

Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

تیم تحریریه اکووات: در سری پروژه‌ها و ویدیوهای آموزش دایلوکس اکووات قصد داریم در چند دقیقه کوتاه و به صورت گام به گام، بخشی از نرم افزار دایلوکس و طریقه انجام پروژه طراحی روشنایی را به شما آموزش دهیم. در این مقاله به عنوان چهاردهمین قسمت آموزش دیالوکس قصد داریم روند طراحی روشنایی و نورپردازی فروشگاه فرش در محیط دیالوکس را خدمت‌تان ارائه کنیم. این پروژه جزو پروژه‌های مقدماتی نرم افزار دایلوکس محسوب می‌شود. با ما همراه باشید.

آموزش دیالوکس اکووات قسمت چهاردهم - طراحی روشنایی و نورپردازی فروشگاه فرش در محیط دیالوکس

در بحش روشنایی تجاری گفتیم که روشنایی فروشگاه ها بایستی حداقل از دو لایه نورپردازی عمومی و تاکیدی تشکیل شده باشد. نورپردازی عمومی برای تامین نور لازم برای انجام کارهای مختلف و نور تاکیدی برای جلوه بخشیدن به کالاها و محصولاتی که برای فروش قرار گرفته‌اند. در این پروژه دیالوکس که به طراحی روشنایی و نورپردازی فروشگاه فرش اختصاص یافته است، از دو نوع چراغ ریلی و پنل سقفی برای این دو لایه نورپردازی استفاده کرده‌ایم.

در جریان طراحی روشنایی و نورپردازی فروشگاه فرش در محیط دیالوکس، پس از مدلسازی فروشگاه و قرار دادن اشیاء مورد نظر در مکان‌های مناسب، از پنل‌های ۶۰ وات برای تامین نور عمومی استفاده کردیم. از چراغ‌های ۶۰ وات و ۳۵ ریلی نیز برای تامین نورپردازی تاکیدی و جلوه بخشیدن به فرش های موجود در فروشگاه استفاده کردیم. شما می‌توانید نور عمومی را با استفاده از چراغ‌های توکار AR111 نیز تامین کنید. مزیت پنل‌ها به چراغ های AR نور یک‌دست آن‌هاست که چشم را اذیت نمی‌کند. در عوض چراغ‌های AR کیفیت نورشان اندکی از پنل ها بالاتر است.

در ادامه ویدیوی آموزش طراحی روشنایی و نورپردازی فروشگاه فرش در محیط دیالوکس را با هم مشاهده می‌کنیم.

دانلود پلاگین‌های دیالوکس اکووات

دانلود فایل مدل دیالوکس فرش فروشی

در ویدیوهای بعدی مراحل پیچیده‌تر و بیشتری از چگونگی مدل سازی و انجام محاسبات روشنایی در محیط دیالوکس را نشان خواهیم داد.  برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در رابطه با پروژه‌های روشنایی می‌توانید با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. با اکووات همراه باشید.

آخرین‌های مجله
بخش‌های تحریریه
نظرات کاربران

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on print
چاپ این مقاله