آموزش دیالوکس اکووات: قسمت شانزدهم – نورپردازی کارخانه

تیم تحریریه اکووات: در سری پروژه‌ها و ویدیوهای آموزش دایلوکس اکووات قصد داریم در چند دقیقه کوتاه و به صورت گام به گام، بخشی از نرم افزار دایلوکس و طریقه انجام پروژه طراحی روشنایی را به شما آموزش دهیم. در این مقاله به عنوان شانزدهمین قسمت آموزش دیالوکس قصد داریم روند طراحی روشنایی و نورپردازی کارخانه (سوله و ساختمان اداری) را در میحط دیالوکس را خدمت‌تان ارائه کنیم. این پروژه جزو پروژه‌های مقدماتی نرم افزار دایلوکس محسوب می‌شود. با ما همراه باشید.

تصویری از شمای نهایی پروژه روشنایی و نورپردازی تابلو تبلیغاتی
تصویری از شمای نهایی پروژه روشنایی و نورپردازی تابلو تبلیغاتی

در این ویدیو طریقه نورپردازی یک کارخانه با ۳ سوله را برای شما به نمایش گذاشته‌ایم. این پروژه به سفارش کارخانجات شاهکار دلیجان انجام شده است. کارخانه مورد نظر از ۳ سوله و یک ساختمان دو طبقه در مجاورت یکدیگر تشکیل شده است. برای روشنایی این کارخانه از پروژکتورهای ۱۲۰ و ۱۸۰ وات COB LED اکووات استفاده کرده‌ایم. تعداد پروژکتورها و فاصله میان آن ها بایستی با توجه به میزان روشنایی مناسب برای انجام کارهای صنعتی انتخاب شوند. بسته به نوع کار و میزان ظرافتی که در انجام آن بایستی در نظر گرفته شود، نور سوله متفاوت است. به سفارش کارفرما پروژه بر روی شدت روشنایی ۵۰۰ لوکس برای تمامی فضاها انجام شده است. این میزان از روشنایی مناسب کارهای ظریف است که دقت بالایی در دید و یا انتخاب رنگ لازم دارند.

در ویدیوی زیر چگونگی مدلسازی و طراحی روشنایی پروژه نورپردازی کارخانه را برایتان نمایش داده‌ایم.

در ویدیوهای بعدی مراحل پیچیده‌تر و بیشتری از چگونگی مدل سازی و انجام محاسبات روشنایی در محیط دیالوکس را نشان خواهیم داد.  برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در رابطه با پروژه‌های روشنایی می‌توانید با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. با اکووات همراه باشید.

بیشتر بدانید:

Share on print
چاپ این مقاله

به اشتراک بگذارید:

Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
نظرات کاربران

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *