منتخب اخبار صنعت نورپردازی و روشنایی : قسمت اول – خرداد ۹۸

به اشتراک بگذارید:

Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

تیم تحریریه اکووات: قرار است از این پس به صورت ماهانه مهمترین اخبار صنعت نورپردازی و روشنایی را با هم به صورت خلاصه مرور کنیم تا علاوه بر قرار گرفتن در جریان آخرین دستاوردهای تکنولوژی ال ای دی، آگاهی و شناخت ما نسبت به تغییرات این صنعت در نقاط مختلف جهان افزایش یابد. در اولین شماره از این مقالات به سراغ درایورهای جدید شرکت MOSO، چیپ‌های جدید شرکت لومینوس و اوسرام رفته ایم و در نهایت هم خبری مبنی بر استفاده از بلوتوث در سیستم‌های کنترل یک پارچه روشنایی را برایتان به طور خلاصه بیان کرده‌ایم.

درایورهای X6 – جعبه سیاه شرکت MOSO

شرکت MOSO به تازگی از نوع جدیدی از درایورها رونمایی کرده است که آن‌ها را «جعبه سیاه» چراغ و روشنایی‌های ال ای دی نامگذاری کرده است. درایورهای جدید مدل X6 شرکت MOSO که طی هفته گذشته از آن‌ها رونمایی شد، قرار است به عنوان جعبه سیاه چراغ، اطلاعات مربوط به فعالیت، عملکرد، توان مصرفی و ساعاتی که چراغ از آن استفاده می‌شود را در خود ذخیره کند.

درایور جعبه سیاه MOSO اخبار تکنولوژی ال ای دی

این درایورها قرار است در روشنایی‌های عمومی، چراغ‌های خیابانی، کشاورزی صنعتی و دیگر کاربری‌هایی که نیاز به اطلاعات جامعی از نحوه و فراوانی استفاده از چراغ می‌شود را به ما ارائه کند. درایورهای سری X6 حدود ۱۵-۳۰ درصد در مقایسه با نمونه‌های دیگر با کیفیت مشابه، قیمت پایین‌تری دارند. امکان برنامه‌ریزی عملکرد و قابلیت دیمر خودکار، تشخیص خودکار اشکال سیستم و کاهش مصرف انرژی، از دیگر مزایای این نوع جدید از درایورها است.

نسل جدید چیپ COB شرکت LUMINUS – کوچکتر از همیشه

شرکت Luminus به تازگی از نسل چهارم سی او بی های خود رونمایی کرده است که بسیار کوچکتر از انواع قبلی هستند، به طوری که امکان استفاده در فضاهای کوچک با زاویه تابش کوچک و تمرکز تابش بالا را فراهم می‌کنند. این سی او بی های جدید با قطر حداکثر ۶ میلی‌متر می‌توانند نور را با زاویه تابش ۵ درجه تولید کنند.

نسل جدید COB های کوچک شرکت لومینوس

به نظر می‌رسد از این نوع سی او بی با زاویه تابش کوچک برای استفاده در نورپردازی ویترین فروشگاه‌ها، موزه‌ها و … استقبال فراوانی می‌شود. مدل دیگری از این سی او بی ها که با قطر ۴٫۵ میلیمتر طراحی شده‌اند، توانایی تولید بیش از ۱۲۰۰ لومن نور را دارند که در نوع خود بسیار جالب توجه است.

نسل جدید چیپ LED شرکت OSRAM با مصرف انرژی پایین‌تر از میزان فعلی

تکنولوژی نقاط کوانتوم (Quantom Dots) جدیدترین تکنولوژی ساخت چیپ های ال ای دی است که اولین بار توسط شرکت اوسرام در ساخت سری Osconiq S 3030 QD مورد استفاده قرار گرفته است. این موضوع می‌تواند به عنوان گام اولیه برای حرکت به سوی ادوات روشنایی با مصرف انرژی پایین‌تر برای عرضه در بازار تجاری باشد. شرکت اسرام اعلام کرده است این چیپ‌های جدید به طور مخصوص برای روشنایی محوطه و استفاده در چراغ های توکار طراحی شده‌اند و دست مصرف کنندگان را در انتخاب چراغ‌هایی با کارایی بالاتر و کیفیت نور بیشتر باز می‌گذارند.

نسل جدید LED شرکت osram با مصرف کمتر از حال حاضر - اخبار صنعت نورپردازی و روشنایی

استفاده از تکنولوژی بلوتوث در سیستم‌های کنترل هوشمند

شرکت Fulham به عنوان یکی از تولیدکنندگان پیشرو تجهیزات روشنایی و چراغ های ال ای دی تجاری، به تازگی از نوع جدیدی از درایورهای ال ای دی رونمایی کرده است که با استفاده از تکنولوژی بلوتوث و به صورت بی سیم با یکدیگر تشکیل شبکه می‌دهند و امکان پیاده سازی سرویس های کنترل هوشمند را برای طراحان نورپردازی فراهم می‌کنند. مصرف پایین انرژی و امکان کنترل ساده روشنایی با استفاده از تجهیزات ساده‌ای مانند تلفن‌های همراه از جمله مزایای مهم و اصلی این محصول جدید است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در رابطه با پروژه‌های روشنایی می‌توانید با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

آخرین‌های مجله
بخش‌های تحریریه
نظرات کاربران

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on print
چاپ این مقاله