آموزش دیالوکس اکووات: قسمت سیزدهم – طراحی و مدل سازی نور مخفی در میحط دیالوکس

به اشتراک بگذارید:

Share on twitter
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

تیم تحریریه اکووات: در سری پروژه‌ها و ویدیوهای آموزش دایلوکس اکووات قصد داریم در چند دقیقه کوتاه و به صورت گام به گام، بخشی از نرم افزار دایلوکس و طریقه انجام پروژه طراحی روشنایی را به شما آموزش دهیم. در این مقاله به عنوان سیزدهمین قسمت آموزش دیالوکس قصد داریم روند طراحی و مدل‌سازی نور مخفی در میحط دیالوکس را خدمت‌تان ارائه کنیم. این پروژه جزو پروژه‌های مقدماتی نرم افزار دایلوکس محسوب می‌شود. با ما همراه باشید.

آموزش دیالوکس اکووات قسمت سیزدهم – طراحی و مدل سازی نور مخفی در محیط دیالوکس

پیش از این و در مقاله‌ای با نام «تلفیق المان نور و هنر معماری جلوه‌ی خاصی به فضا می‌بخشد» در رابطه با شیوه‌های مختلف نورپردازی داخلی صحبت کردیم که و گفتیم نور یکی از مهم‌‌ترین عناصر معماری، نقش عمیقی در روح‌بخشی به فضا دارد. تلفیق لامپ با سایر متریال‌های ساختمان جلوه خاصی به فضا می‌دهد. چنین تلفیقی می‌تواند بر روی دیوارها، سقف، بالای کابینت، دور آینه‌ها و… انجام شود. اصطلاح تخصصی اینچنین ترکیب‌هایی Cove ، Soffit و Valance می‌باشد که طی مطالبی که در آینده در مجله اکووات منتشر خواهد شد به‌طور مفصل در مورد آن‌ها بحث خواهیم کرد. این منابع نور عموماً از لامپ‌های خطی مانند مهتابی و FPL بهره می‌برند که پس از ظهور لامپ‌های LED جایگزین FPL کاربرد آن‌ها به مراتب ساده‌تر شده است چرا که لامپ‌های LED خطی نیاز به بالاست و درایور خارجی ندارند و استفاده از آن‌ها موانع فنی کمتری دارد.

آموزش دیالوکس اکووات: قسمت سیزدهم – طراحی و مدل سازی نور مخفی در محیط دیالوکس

این بخش از آموزش دیالوکس اکووات قصد داریم تا به شما طریقه ایجاد فضای لازم برای Cove lighting یا همان نور مخفی در میحط دیالوکس را ارائه کنیم. به این منظور از ابزار آبجکت (Object) در دیالوکس برای ساخت جداره‌های لازم استفاده کردیم. برای ایجاد فضای مورد نیاز برای طراحی نور مخفی به ساده ترین صورت بایستی این محفظه به صورت جزء جزء و در قسمت های مختلف بر روی سقف پیاده شود. برای مشاهده ویدیوهای بیشتر از آموزش دیالوکس میتوانید کانال اپارات اکووات را دنبال کنید.

دانلود پلاگین‌های دیالوکس اکووات

در ویدیوهای بعدی مراحل پیچیده‌تر و بیشتری از چگونگی مدل سازی و انجام محاسبات روشنایی در محیط دیالوکس را نشان خواهیم داد.  برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره در رابطه با پروژه‌های روشنایی می‌توانید با شماره تلفن ۶۶۷۵۲۰۰۵-۰۲۱ و یا دیگر پل‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید. با اکووات همراه باشید.

آخرین‌های مجله
بخش‌های تحریریه
نظرات کاربران

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on print
چاپ این مقاله